şifremi unuttum?
Ana Sayfa Ekonomi İş Var, Eleman Yok

İş Var, Eleman Yok

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
İzmir Üniversitesi'nde düzenlenen "Sıfırdan Başlayarak İş Kadını Olmak" adlı sunumu gerçekleştiren Ayşe Banu Ersayan, 'iş var, çalışacak eleman yok' sorununun gerçek olduğunu söyledi.
İzmir Üniversitesi (İZÜ) "Sıfırdan Başlayarak İş Kadını Olmak" adlı söyleşide işkadını Ayşe Banu Ersayan'ı ağırladı. Ersayan, söyleşiye katılanlara önemli tavsiyelerde bulunurken, piyasanın açıklarını doğru değerlendiren, iyi bir fizibilite çalışması yapan herkesin 10 bin lira sermaye ve 20 metrekare dükkan ile aylık 2-3 bin lira gelire sahip olabileceğini savundu.

"Üniversite mezunları hatayı kendinde aramalı"

Konuşmasının devamında  "İş başvurusunda bulunanlar ne yazık ki önce maaşı, sonra da tatil olanaklarını öğrenmek istiyorlar. İşsizlikten şikayet eden üniversite mezunları, hatayı biraz da kendilerinde aramalılar" diyen Ersayan, dünya çapında isim yapmış CEO'ların tümünün geçmişinde kasiyerlikten garsonluğa hatta tuvalet temizlemeye kadar çalışmaya dair en az bir deneyim bulunduğunu söyledi.

"2 bin liraya çalışacak eleman bulamıyorum"

Ayrıca Ersayan, son günlerde basında sıkça yer verilen "iş var, ancak çalışacak eleman yok" sorununun gerçek olduğunu belirterek, "2 bin lira maaş vereceğim, sigortasını yapıp yolunu, yemeğini karşılayacağım, hatta altına araba vereceğim ama fason takipçisi bulamıyorum" dedi.

 

Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica